Інструкція по використанню коряги.

Коряги повністю оброблені та не вимагають додаткової обробки.

Але так як коряги продаються виключно в сухому вигляді, їх необхідно занурити в акваріум так, щоб вони не спливали. Перш ніж приступити до використання коряг у Вашому акваріумі, Вам необхідно добре промити її зі щіткою під проточною водою. Я пропоную три способи:

 

  1. Ви можете відразу покласти корягу в акваріум, щоб не гратися з додатковим замочуванням.

Леска. Можна прив’язати до коряги волосінь, а інший кінець або притиснути в ґрунті каменем, або прив’язати до нього вантаж.

Присоска. Варіант легкий, але ненадійний. Згодом будь-яка присоска відвалиться від поверхні. Деякі йдуть на крайність і приклеюють присоску або саму корягу безпосередньо клеєм до скла: так робити вкрай небезпечно для здоров’я риб – хімікати залишаються хімікатами.

Шурупи з нержавіючої сталі. Спосіб надійний, особливо якщо зробити для коряги основу з обробленого шматочка дошки, оргскла, каменю та закріпити ґрунтом. Але тут важливо, наскільки якість цвяхів або шурупів відповідає своїй назві і чи не іржавітимуть вони. Якщо ви не впевнені, можна залити місця кріплення спеціальним силіконом безпечним для риб.

 

2. Попереднє замочування.

Для цього необхідно покласти корягу у ємність за розміром (каструля, цебро, ванна), придавити чимось важким. Коряга повинен бути повністю покрита водою і не плавати на поверхні. Через кожні 12 годин необхідно замінювати воду. Чекаємо, коли коряга повністю сам ляже на дно. Така процедура може тривати від 4 днів.

 

3. Найпростіший, перевірений та ефективний на мій погляд спосіб.

Перевірений мною особисто. Беремо корягу, поміщаємо в ємність, заливаємо водопровідною водою і ставимо на плиту, або іншу поверхню, що нагрівається. Коряга, бажано, повиненна бути повністю занурений у воду. Варимо від 2-х годин на повному вогні так, щоб вода кипіла. За потреби підливаємо воду. Як показує практика, через 3-6 годин коряга вже тоне (але можуть бути нюанси). Після проварювання промийте її під проточною водою і сміливо опускайте у свій акваріум.

 

    4. Найшвидший спосіб.

Прикріпіть до коряги невеликий камінчик і сміливо кладіть на дно. Коряга згодом насититься вологою і камінь можна буде відв’язати.

 

Якщо ви побачили після цього, що на корязі виступили білі, або зелені плями, не варто бити на сполох – це виступили залишки вологи після сушіння корчі. Промийте їх струменем води або щіткою під проточною водою. Коряга довгий час була у воді і іноді вся волога відразу не висихає.

 

УВАГА! Стережіться несумлінних продавців-аматорів. Коряга під час продажу повинна бути ВИКЛЮЧНО: сухою, оброблена механічним способом (вручну), вирізана гниль, без кори, без бруду, прописано з якого дерева. Як правило, продаються коряги, які просто обробили щіткою і одразу проварили кілька хвилин, або облиті окропом, або просто промили струменем води. Будьте уважними при виборі коряг!

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ, КОЛИ  КОРЯГИ ПРОДАЮТЬСЯ БЕЗ ОПИСУ І НАЗВУ ДЕРЕВИНИ, ЧОРНІ ТА ВОЛОГІ, БРУДНИХ ТА НЕОБРОБЛЕНИХ, З ОЗНАКАМИ ГНИТТЯ!!!

Бережіть свої нерви та здоров’я Ваших підопічних.

 

9 thoughts on “Інструкція по використанню коряги.”

  1. Здравствуйте.
    Это обычная древесина, в воде не бывавшая? Варить в рапе, как обычно (стерилизовать)?

    1. Добрий день.

      Так. Коряги у акваріумі не були. Пройшли повний цикл обробки: вичищені від бруду та кори, виварені у кип’ячій воді не менше 5 годин, вимиті та вимочені у воді після проварки, не менше 2-х діб, з регулярною підміною води через 12 годин, та вимушені.

      Варити у ропі, тобто додатково обробляти їх вже не потрібно.

  2. Купил корягу. Проварил, положил в аквариум, она покрылась пушком(бактериальная плёнка). Решил достать, а от неё пахнет сероводородом( канализацией). И что с ней делать?

    1. Нічого аномального і небезпечного у цьому немає. Таке інколи буває. З каналізацією ви трішки переборщили 🙂 Коряга це новий житель акваріума і за яким також потрібний догляд. Вирішується дуже просто. В інтернеті є сотні прикладів швидкого і ефективного лікування. У мене цим займаються анцитруси. Головне знайти причину. Ось як варіант вирішення:
      https://www.aquaforum.ua/forum_restored/showthread.php?t=199

  3. Купил две коряги,проварил два часа,коряги успешно утонули.А что бы не было запаха в акве еще помочу их двое суток с подменой.За коряги спасибо.

  4. Здравствуйте, купил коряжки по акции и захотел написать отзыв:
    Недостатки: пока варил, испачкал посуду, но она легко вымывается водой с лимонной кислотой.
    Преимущества: анциструсы были очень рады, даже гуппи немного теребили. Не красят воду – брал клён и рябину. И цена, особенно, акционная.

    Варил в обычной воде часа 4, добавляя воду. Соль не клал, т.к. сомики её не переносят и продавец сказал, что коряги продезинфицированы. Далее остудил и поместил в аквариум. Коряги уверенно опустились на дно и я их не укреплял дополнительно (хотя видно, что рыбы их на пару миллиметров сдвигают в неделю – для средней; и на пару см для мелкой).

  5. Вчера заказал корягу, сегодня получил.Коряга супер. Удобно, что каждая в каталоге под номером, и фото с разных положений. Можно определиться для себя, как будет выглядеть в аквариуме. Советую и рекомендую магазин и продавца.

  6. Приобрела три коряги, две маленькие одну достаточно большую и массивную. Проварила их около трёх часов, малыши уже утонули все ок. Большую ещё решила вымачивать т.к. пока полностью не погружается сама. Коряги отличные, чистые, красивые. Сомики уже освоили маленькие коряги, им очень по нраву ))) Массивная вообще космос в воде почти черного цвета мои гипанциструс и панаки на ней эффектно будут выглядеть. Отдельное спасибо за оперативную обратную связь и отправку. Рекомендую

  7. Отримав коряжку. Промив. Закинув в акву- все супер. Трішки обросла бактеріалкою. Два анциструси за день виїли. Потонула приблизно за три дні. Все супер. Рекомендую. Дуже вдячний за коряжку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.